Tomáš, pozemek, Smržovka

Jak udělat rychlou investici do nemovitosti s návratností 25 % ? Klient koupil v městem organizované dražbě pozemek. Ihned se ho rozhodl prodat o již zmíněné navýšení. Vzhledem k tomu, že v době prodeji již přicházela očekávaná stagnace cen, bylo jasné, že cíl je více než ambiciózní.

Už během převodu pozemku na klienta jsem začal kompletovat veškeré stavebně-technické a územně-plánovací podklady, které společně s perfektní prezentaci mohou překlopit pomyslné misky vah kupujících na naši stranu. A taky se tak stalo. Díky vysoké ceně sice nebylo na inzerci mnoho reakcí, nicméně během cca 3 týdnů jsem se na pozemku potkal s kupujícími, u kterých jsem byl přesvědčený, že je pozemek stvořený přesně pro ně. Jednalo ovšem o lidi, kteří s výstavbou neměli žádné zkušenosti, proto bylo nutné jim předložit již zmíněnou dokumentaci a vysvětlit celý proces stavebního řízení, včetně hrubé kalkulace. Po několika návštěvách pozemku a ještě více konzultacích jsme si definitivně potvrdili oboustranný zájem obchod uskutečnit.

Můj klient tak realizoval ,,rychloobrátkovou“ investici s výnosem jako z učebnice a mladá sportovní rodina bude moci za 2-3 roky brázdit zdejší turistické cesty přímo z nového domu s výhledem na Tanvaldský Špičák.

+420 737 781 169 adam@rkcentrum.cz
Adam Zeman je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 16. 3. 2015. IČO: 03892271

Webovou stránku vytvořil Tomáš Hájek, 2022.