Pavlína, byt 3+kk, Jablonec

Tento byt po kompletní rekonstrukci šel do nabídky na podzim roku 2021, kdy vrcholil boom ,,covidových“ cen, vyhnaných zejména nadprůměrnou poptávkou. Jedním z požadavků prodávajících byl rychlý prodej, proto jsme začínali v nabídce na úrovní tržní ceny a předpokládali její navýšení při soutěži. Určení ceny nebylo úplně jednoduché, protože se jednalo o byt 3+kk po kompletní rekonstrukci, nicméně v relativně problematické lokalitě a přímo vedle dvoru Technických služeb…

Z reakcí na inzerci a následných prohlídek vzešlo několik zájemců, kteří byli po obchodním jednání ochotni akceptovat vyšší kupní cenu a s ohledem na financování a nejvyšší nabídku jsme nakonec vybrali jednoho z nich. Znalecký odhad banky sice již vyšší kupní cenu nepotvrdil, nicméně tento problém odpadl díky možnost zástavy na jinou nemovitost, což byl jeden z důvodů, proč jsme tyto zájemce upřednostnili.

Zdánlivě hladký průběh se zkomplikoval ve chvíli, kdy se kupující rozhodli od obchodu odstoupit těsně před načerpáním prostředků do advokátní úschovy (po složení rezervačního poplatku a podpisu kupní smlouvy). V tu chvíli jsme samozřejmě poskytli prodávajícím maximální právní podporu, aby se dočkali kompenzace za tento ,,úskok“, a zároveň bylo nutné moderovat debatu s kupujícími za účelem prevence případného právního sporu.

Nejdůležitější však bylo, co nejrychleji najít nového kupujícího, protože prodávající potřebovali již celkem akutně peníze na koupi rezervovaného pozemku. A jak to tak bývá… zde se nakonec vše otočilo k dobrému.
Vždy nechávám inzeráty aktivní až do poslední chvíle, proto jsem měl možnost obvolat všechny předchozí i nové zájemce, zorganizovat další prohlídky a nakonec se našla zájemkyně, které se byt velmi líbil a disponovala vlastními prostředky. Příprava smluvní dokumentace a všechny administrativní kroky spojené s převodem a přepisem tak probíhaly ve velmi rychlém sledu.

V tomto ,,mezidobí“ jsem již pomáhal prodávajícím s koupí nového stavebního pozemku, který je k prodeji bytu motivoval a nyní již vyřizují stavební povolení. S kupujícími jsem si volal půl roku od obchodu a v bytě jsou rovněž moc spokojení.

+420 737 781 169 adam@rkcentrum.cz
Adam Zeman je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 16. 3. 2015. IČO: 03892271

Webovou stránku vytvořil Tomáš Hájek, 2022.