Provedu vás procesem

Ke každému klientovi, nemovitosti i obchodu přistupuji individuálně. Vyjma prodeje pomohu rád se sháněním nového bydlení, legalizací černých staveb, výmazem exekucí, dělením pozemků apod. Mým cílem je zkrátka servis od A do Z. Vše začíná nezávaznou konzultací a před, během, i po prodeji se na mě můžete s čímkoli obrátit.

Prodej nemovitostí

Bezpečně a za nejvyšší možnou cenu.

Nákup nemovitosti

Pomohu Vám při hledání nového bydlení.

Konzultace a poradenství

Poradím a provedu Vás celým procesem.

Nemovitost jako investice

Investujte chytře.

Zaplatím se sám

Vždy se snažím nastavit spolupráci tak, aby Vám skutečně transparentně vydělala. PŘÍKLAD: majitel mě požádal o spolupráci ve chvíli, kdy sám neúspěšně prodával svůj pozemek za 3.100.000 Kč. Pozemek jsem následně dokázal prodat za 3.750.000 Kč a majitel se navíc nemusel o nic starat. Má provize byla 146.000 Kč. Byla pro něj má služba výhodná?

V Jablonci jsem doma

Prodával jsem již v mnoha městech, ale doma jsem v Jablonci. Bydlím s manželkou a dcerou kousek od přehrady, ve městě znám každou ulici a dokaži se zde koukat na nemovitosti očima kupujících, což je pro mou práci zásadní.

Právo a ekonomii mám v hrsti

Vystudoval jsem ekonomickou fakultu na Technické univerzitě v Liberci. Právě teoretický základ ekonomie, práva, marketingu, nebo daní, považuji za velmi důležitý pro mé podnikání. Pravidelně se účastním konferencí, školení a čtu odborné články..

Recenze skrze příběh

Časté otázky a odpovědi

S čím vším mi může realitní makléř pomoci?

Základní činností makléře je zpravidla prodej nemovitosti – za co nejvyšší cenu a nejvýhodnějších podmínek pro svého klienta. Mimo to Vám ale zkušený odborník poradí s řešením nejrůznějších právních (dědictví, věcná břemena, nemovitost zatížená exekucí, …), technických (dělení pozemků, rekonstrukce, skryté a zjevné vady, … ), nebo byrokratických (daň z příjmu při prodeji nemovitosti, legalizace černých staveb, obstarání povinné dokumentace). Měl by být zkrátka Vaším průvodcem celého obchodu, a zároveň poradce kdykoli mimo něj.

Mám dojem, že zahrnutí realitního makléře může obchod komplikovat.

Toto může být pravda, pokud plánujete prodávat výrazně pod tržní cenou (např. z důvodu času). V takové chvíli Vaše nabídka může zajímat investory, kteří zpravidla jednají velmi rychle a bývají schopni obchod zprocesovat. Na druhou stranu se dáváte všanc druhé straně, které je v daném oboru zkušená a sleduje vlastní zájmy… a kdo brání ty Vaše? Pro jakékoli ostatní situace je pro Vás spolupráce s makléřem výhodná. Makléř dokáže celý proces urychlit, vyřešit efektivně nejrůznější komplikace, moderovat případné spory a dá Vám jistotu, že jste prodali za nejvyšší možnou cenu a bez dalších potenciálních rizik.

Jak to, že se mi může makléř vyplatit, když si bere svou provizi?

Makléř se Vám finančně vyplatí od chvíle, kdy dokáže nemovitost prodat za stejnou cenu jako ,,samoprodejce” + výši jeho provize. V tuto chvíli se z kupní ceny již ,,zaplatí” a navíc Vám ušetřil spousty času, nervů a rizika. Profesionální makléř zpravidla prodá ještě výrazně lépe a tím Vám vydělá peníze. Navíc každá služba něco stojí a šetřit při obchodu za miliony se může majiteli nakonec nepříjemně prodražit.

Ještě nevím, zda chci prodat… rád bych se teprve poradil/a.

Toto je úplně normální stav. Rád se s Vámi potkám, poslechnu si Vaší situaci a zkusím poradit možnosti, jak v tomto konkrétním případě postupovat. Pro jakou z nich se rozhodnete, je plně Vaše věc a tyto úvodní konzultace jsou bezplatné.

Kdo platí náklady spojené s prodejem (video, 3D prohlídka, vizualizace, …)?

Veškeré náklady na prezentaci jsou placeny realitním makléřem v rámci jeho provize. Pokud se nemovitost neprodá, neměl by po Vás makléř jejich proplacení vyžadovat – jedná se o jeho obchodní riziko.

Právní, účetní, nebo stavebně-technické záležitosti vyžadují odborníka v daném oboru, jak je může makléř řešit?

Profesionální makléř má v těchto oborech zpravidla velmi kvalitní rozhled. Je ovšem jasné, že nemůže být specialistou v každém z nich, proto má kolem sebe tým lidí, složený z těchto profesí (advokát, stavební technik, účetní, …), na které se může kdykoli obrátit.

+420 737 781 169 adam@rkcentrum.cz
Adam Zeman je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 16. 3. 2015. IČO: 03892271

Webovou stránku vytvořil Tomáš Hájek, 2022.